Ataköy Towers B 20/2 134 Bakırköy İstanbul
+90 212 812 50 50
info@mensisgroup.com
Bizi Takip Edin
Ana SayfaEnerji
ENERJİ

Enerji alanında çalışanlar sözlerine, genellikle enerjinin yaşamımızdaki önemine vurgu yaparak başlar. Tartışmasız enerji hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Yalnızca günlük hayatımızda değil; ülkelerarası ilişkilerden, toplumların gelecek inşasına kadar enerjinin etkili ve belirleyici olmadığı alan yok. Sadece yakın çevremize, Doğu Akdeniz’deki enerji senaryolarına, hidrokarbon rezervlerinin keşfine yönelik global yoğunlaşmaya baktığımızda bile enerjinin önemi sanıyorum daha da anlaşılabilir hale geliyor.

Mensis Enerji

Ülkemiz enerji alanında şüphesiz önemli adımlar atmaktadır. Bir taraftan doğalgazda enerji kavşağı olması, diğer taraftan enerjide dışa bağımlılığı azaltıcı yatırımlar yapması ve yenilenebilir kaynaklara önem vermesi atılan adımlardan sadece birkaç tanesi… Elektrikte ülke kurulu gücü 100 bin MW’a yaklaşmış durumdadır. Bu kurulu gücün oluşumunda özel sektörün payı gittikçe artmaktadır.

Ülkeler, küresel rekabette avantajlı olmak ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için enerjiyi verimli kullanmalıdır. Enerjiyi verimli kullanan ülkelerin ekonomik olarak başarılı ve rekabette öncü konumda olacağı açıktır.

Genel olarak baktığımızda güvenli enerji konseptinde üç başlık ön plana çıkıyor:
– Verimlilik
– Dijitalleşme
– Yenilenebilir kaynakları çoğaltma.

Dağıtım, iletim ve üretim operasyonlarında dijitalleşme ciddi avantajlar oluşturmakta ve kesintisiz, kaliteli enerji sunumuna önemli katkılar sunmaktadır.

Global dünya yenilenebilir kaynak tesisinde önemli adımlar atmaktadır.

Yakın gelecekte yatırım planlarımızın artarak devam edeceği Güneş enerji sistemlerinde tesis yatırım bedellerinin gün geçtikçe düşmesi önemli avantajlar sunmaktadır. En son mini YEKA ihalelerinde ortaya çıkan fiyatlara baktığımızda çatı üstü GES uygulamaları daha da elverişli hale gelmiştir.

Mensis Enerji, çatı üstü GES uygulamalarında EPC olarak birçok projeyi hayata geçirmenin gururunu yaşamış bulunmaktadır.

Birçok ilde milyonlarca vatandaşımızın istifade ettiği elektrik dağıtım yatırımlarında yüklenici olarak çalışmaktayız. Özel sektör enerji tesislerinin yapımını gerçekleştiriyoruz.

Yerli ve yabancı yatırımcılara üretim yatırımlarında; yatırımın niteliği, konsepti ve bölgesi konularında danışmanlık vermekteyiz.

Elektrik ve doğalgaz dağıtım bölgelerinde tarifeler konusunda danışmanlık faaliyeti vermekteyiz.

Herkesin, her zaman ulaşabileceği temiz enerji için çalışıyoruz.

Mensis Enerji Yönetim Kurulu Başkanı
Abdullah ATALAY

Mensis, enerji alanında yatırım yapmak isteyen şirketler için en uygun modeli, günün en ileri teknolojisi ile optimum maliyetle kurarak, maksimum verim elde etmesini sağlamaktadır.

MERKEZ OFİS

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yan Yol Cad. Ataköy Towers B 20/2 134 Bakırköy İstanbul

+90 212 812 50 50

info@mensisgroup.com

E-BÜLTEN & SOSYAL MEDYA

Gelişmelerden haberdar olun
Invalid or empty email
You have successfully subscribed to the newsletter.
Something went wrong. Your subscription failed.

Bizi takip edin